Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Eksplozja Kolorów

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Małkińska Noc z Gwiazdami

80 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Nauka dla Ciebie w domu – warsztaty z Centrum Nauki Kopernik

Już w sobotę, 17 września w Małkini Górnej odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwo Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Już po raz drugi Instruktorzy Centrum Nauki Kopernik odwiedzą Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej. Tym razem ich oferta skierowana jest do rodziców/opiekunów dzieci ze szkół podstawowych, którzy przez jeden dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty z towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych.

Z Warsztatów będzie mogło skorzystać w sumie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu. W trakcie warsztatów rodzice i opiekunowie pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

Zestaw „Nauka dla Ciebie w domu” do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dzieciom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej jest jednym z dziesięciu w Polsce, w których odbywają się w tym roku warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu”. Do końca października zajęcia z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik zostaną zorganizowane jeszcze dla mieszkańców województw łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.

Czekamy na Was w GOKiS Małkinia Górna. W zgłoszeniu uczestnictwa, należy wskazać Warsztat zgodnie z harmonogramem:

- warsztat 1 - godz. 9:00 -12:30

- warsztat 2 - godz. 13:00 -16:30