Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Eksplozja Kolorów

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Małkińska Noc z Gwiazdami

80 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Zbiórka elektrośmieci

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne i drobne urządzenia AGD.
UWAGA! Na wszystkich sprzętach elektronicznych i elektrycznych znajdziemy znak przekreślonego kosza, który oznacza zakaz wyrzucania tego urządzenia po zużyciu do śmietnika, porzucać w lesie ani w przydrożnych rowach. Grozi za to kara grzywny nawet do 5000 złotych!
Choć małe i pozornie bezpieczne, zużyte baterie są odpadami, których należy pozbywać się w prawidłowy sposób, ponieważ zawierają toksyczne substancje, niebezpieczne dla zdrowia człowieka, zwierząt i wpływające destrukcyjne na środowisko naturalne.
Masz zużyte baterie? Pozbądź się ich w prawidłowy sposób!
✅Przynieś i wrzuć do pojemnika na baterie, który jest dostępny w GOKiS Małkinia Górna
Wszystkie dostarczone na naszą zbiórkę elektrośmieci trafią do zakładu przetwarzania, gdzie poddawane są procesom odzysku i recyklingu. Uzyskane w ten sposób surowce są wykorzystywane do produkcji nowych urządzeń.