Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Eksplozja Kolorów

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Małkińska Noc z Gwiazdami

80 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Noc Sów

4 lutego po raz ósmy w Małkini Górnej odbyła się Noc Sów. Wzięli w niej udział mieszkańcy gminy oraz uczniowie szkoły Podstawowej w Kiełczewie i małkińskiego Staszica.

Na początku uczestnicy wysłuchali opowieści o sowich przystosowaniach do nocnego trybu życia i do drapieżnictwa oraz poznali wszystkie gatunki sów, które można spotkać w naszym kraju. Kolejnym punktem programu był konkurs wiedzy o tych tajemniczych ptakach, po którym odbył się pokaz filmu A. Tabora. Następna część spotkania miała miejsce w Lasach Ceranowskich. Noc Sów zakończyliśmy grillem, który mógł się odbyć dzięki uprzejmości Pana Janusza Kura, za co bardzo dziękuję. Podziękowania należą się również Paniom Annie Zyśk oraz Agnieszce Bojkiewicz z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, które przygotowały sowi tort oraz Panu Romualdowi Rolkowi, który był sponsorem produktów na grilla. Organizatorem wydarzenia było Koło Ornitologiczne.