Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Eksplozja Kolorów

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Małkińska Noc z Gwiazdami

80 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Edukacyjna sobota dla rodziców i opiekunów

W minioną sobotę 20 rodziców/opiekunów dzieci chodzących do szkół podstawowych uczestniczyło w warsztatach pn. Nauka dla Ciebie w domu zorganizowaną przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Przez 3 godziny dwóch instruktorów z Centrum Nauki Kopernik w łatwy i fajny sposób uczyli jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wyzwaniach poznawczych i eksperymentowaniu w domu. Na zajęciach poruszone zostały wątki m.in.:

  • wyzwania poznawcze,
  • perspektywa dziecka,
  • mądre towarzyszenie,
  • pozytywne dowartościowanie,
  • poczucie własnej wartości.

Na zakończenie każda z rodzin dostała zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu z dziećmi.

Małkinia Górna jako jedyna w woj. mazowieckim i jako 1 z 10 miejscowości w Polsce dostała się do tego projektu, dlatego była to niepowtarzalna okazja, żeby skorzystać z profesjonalnej wiedzy instruktorów.

Centrum Nauki Kopernik już po raz drugi odwiedził Małkinię Górną. Pierwszy raz w ramach programu Nauka dla Ciebie przyjechał w 2019 r. z Naukobusem - wystawą 20 eksponatów ze swojej instytucji.