Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Eksplozja Kolorów

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Małkińska Noc z Gwiazdami

80 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Święto Plonów w Prostyni

W niedzielę 28 sierpnia Gmina Małkinia Górna wspólnie z Parafią Trójcy Przenajświętszej obchodziła Święto Plonów, które zgodnie z programem zapoczątkowała Msza Św. w Bazylice Mniejszej w Prostyni. Podczas mszy sprawowanej w intencji rolników i mieszkańców gminy pobłogosławiono wieńce dożynkowe z tegorocznych plonów.

Po mszy uczestnicy prowadzeni przez Starostów Dożynkowych korowodem udali się do "ogrodów księżowskich", gdzie odbyła się dalsza, rozrywkowa część imprezy. Po wprowadzeniu wieńców i przedstawieniu delegacji sołeckich i powitaniu gości, Wójt Gminy Małkinia Górna otrzymała chleb dożynkowy od Starostów i podzieliła się nim z uczestnikami uroczystości.

Po tym symbolicznym geście rozpoczęła się część rozrywkowa, w której zaprezentowały się zespoły: Małkinianka, Nadbużanie, Belfer's Band, Wyszkowiacy i Chór Cantilena. Pomiędzy ich występami odbył się też Turniej Sołectw, w którym w pięciu konkurencjach rywalizowały cztery sołectwa. W rywalizacji najlepiej poradzili sobie gospodarze z Prostyni, miejsce 2 i 3 ex aequo zdobyły panie z Kiełczewa i drużyna mieszana z Rostek Wielkich. O jeden punkt mniej zdobyła reprezentacja Poniatowa.

Punktem kulminacyjnym imprezy był koncert zespołu Chillout, przed którym wszystkie sołectwa nagrodzono pucharami za przygotowanie wieńca i stołu dożynkowego, puchary otrzymały też drużyny startujące w Turnieju Sołectw. W podziękowaniu za występ, statuetki otrzymały również zespoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w większym czy mniejszym stopniu w organizację Uroczystości. Dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego, z którego środków Impreza została współorganizowana.

>> galeria <<