Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Eksplozja Kolorów

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Małkińska Noc Nadbużańska

80 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Za nami pracowita sobota

Sobota 23 kwietnia minęła nam bardzo intensywnie. Od godzin rannych w GOKiS Małkinia Górna trwał Turniej Pierwszego Kroku ???? zorganizowany przez Andy Academy. Było sporo pojedynków, w których dzieci musiały wykazać się dużym sprytem, energią, szybkością, ale nie zabrakło zabawy i uśmiechniętych twarzy ???? Każdy Uczestnik otrzymał medal zwycięzcy oraz dyplom.
W innym miejscu, na łęgach nadbużańskich w Zawistach Nadbużnych, grupa 20 wolontariuszy zrzeszona w naszym sztabie uczestniczyła w akcji Operacja Czysta Rzeka.
Operacja Czysta Rzeka” to największa skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce. W 2019 roku, w pierwszej edycji, ponad dwa tysiące wolontariuszy z całej Polski zebrało prawie 55 ton śmieci. Rok później akcja odbyła się jedynie częściowo ze względu na pandemię. Przekształciła się wówczas w akcję Operacja Rzeka dla Szpitali, w ramach której wsparcie otrzymały lokalne ośrodki medyczne. W ubiegłym roku inicjatywa znacznie poszerzyła horyzonty – ponad 4800 wolontariuszy zebrało łącznie prawie 14 tysięcy worków śmieci, czyli ponad 210 ton odpadów w ponad 350 akcjach w całej Polsce. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski, a akcje odbywają się wczesną wiosną, bo właśnie wtedy przyroda budzi się do życia i można zaobserwować ogromne pokłady śmieci, które zalegają w zaroślach, zagajnikach i na polanach przylegających do koryt rzek.
Sprzątaliśmy tereny wzdłuż rzeki Bug i jego starorzecza. Uzbieraliśmy 23 worki nieczystości, które Społeczna Straż Rybacka przekazała do ZGKiM????
Ostatnim punktem tego dnia był maraton zumby, dla Pań które uczestniczą w naszych zajęciach organizowanych przez Szkoła Tańca Latino Fever .
Dziękujemy Wam wszystkim za mile spędzoną sobotę ????